HABERLER VE FAALİYETLER

 

Liderler, LİDERİ tercih etti.

FSC® sertifikasyonu konusunda dünyada lider konumunda olan BM TRADA, Türkiye'de bu başarıyı katlayarak pekiştirmeye devam ediyor.

Müşterilerine doğru, güvenilir sonuçlar elde edilmesini sağlayacak yüksek hizmet kalitesi standartlarını yakalayarak sektöründe en iyi olmayı hedeflemektedir.

Bu nedenle birçok kuruluş satın almalarında, FSC® uygunluk değerlendirme hizmetlerini kalitenin olduğu yerden; BM TRADA'dan almaya karar verdiler.

[FSC® sertifikasyonu hakkında bilgi almak için tıklayınız]
İstanbul Piazza Projesi, Dış Cephe Camları Kalitesi, BM TRADA Güvencesinde.

2018 yılı başında hizmete girecek olan Piazza, İstanbul Anadolu Yakası'nın Maltepe ilçesinde geliştirilen alışveriş merkezi, ofis ve rezidans bloklarından oluşan, bulunduğu bölgeye zenginlik katacak bir projedir.

Proje, E5 ana arteri üzerindeki konumu, Maltepe Esenkent metro durağının hemen projenin önünde yer alıyor olması, ulaşım kolaylığı ve merkezi lokasyon özellikleriyle ön plana çıkmaktadır. Karma kullanım özelliğiyle bölgede yeni bir merkez olan projede 55.000 m2 kiralanabilir alana sahip, bünyesinde dünyaca ünlü markaların bulunacağı bir AVM, 20 katlı bir ofis bloğu ve 230 lüks dairelik rezidans bloğu barındırmaktadır. Rezidans bloğu, açık havuz, sosyal donatı alanları ve AVM bölümüne direk geçiş imkanıyla tüm ihtiyaçları karşılayacak bir anlayışla tasarlanmıştır.

Modern mimari anlayışıyla tasarlanmış projenin orta bölümünde bulunan açık meydanında restaurant ve kafeler bulunmaktadır. Yapının bütün bu özelliklerini kusursuz olarak yerine getirmesi için dış cephe cam kaplamasının hatasız ve üstün kalitede üretilmiş olması gerekmektedir.

BM TRADA, Piazza Projesi'nin cephe kaplama yalıtım camları üretiminde, fabrika proses denetimi, hammadde ve bitmiş ürün kontrolü görevi üstlenmiştir. Bünyesindeki AB onaylı ve TÜRKAK akreditasyonlu cam laboratuarında yalıtım, lamine ve temperli camların testlerini gerçekleştirerek uluslararası ve AB normlarına uygunluklarını teyit etmektedir.

Cephe giydirme hizmet detayı için tıklayınız
Broşür için tıklayınız.

İzmir Optimum AVM ek bina inşaatı Dış Cephe ve Çatı Camları uygunluk değerlendirmesi için BM TRADA'yı tercih etti.

BM TRADA , İzmir Optimum AVM projesi için cephe kaplama ve çatı yalıtım camları ürün ve bileşen testleri, fabrika üretim proses denetimleri kapsamında hizmet anlaşması yaptı.

İzmir Gaziemir de bulunan Optimum Alışveriş Merkezi ek bina ile genişletiyor. AVM ve otopark alanı toplam 135 bin 284 metrekare inşaat alanına sahip olan İzmir Optimum AVM toplamda 164 dükkan ve mağazadan oluşuyor. İzmir Optimum AVM projesinin 2. etabıyla birlikte AVM alanının kapalı inşaat alanı 27 bin 500 metrekare, otopark alanının 52 bin 500 metrekare ve 55 adet dükkân ile artacaktır. Etabın tamamlanmasının ardından, mevcut AVM ile birlikte ” İzmir Optimum AVM “adı altında tek bir AVM olarak işletileceği belirtildi.

BM TRADA, iki (2) yıl sürecek inşaat projesi kapsamında İzmir Optimum AVM cephe kaplama ve çatı yalıtım camları üretiminde, fabrika proses denetimi, hammadde ve bitmiş ürün kontrolü görevi üstlenmiştir. Bünyesindeki AB onaylı, TÜRKAK ve UKAS akreditasyonlu laboratuarlarında yalıtım, lamine, temperli camlarının ve bileşenlerinin testlerini gerçekleştirerek uluslararası ve AB normlarına uygunluklarını teyit etmektedir.

Cephe giydirme hizmet detayı için tıklayınız
Broşür için tıklayınız.Skyland Istanbul dış cephe camları BM TRADA güvencesinde

BM TRADA , "Skyland Istanbul" projesi için cephe camları ürün ve bileşen testleri, fabrika üretim proses denetimleri kapsamında hizmet anlaşması yaptı.

Peri bacalarından ilham alınarak tasarlanan Skyland İstanbul, Türkiye’nin en büyük ve en prestijli projelerinden, Eroğlu Holding’in aynı zamanda en çok değer yaratan projelerinden biri.

Skyland İstanbul, dünyaca ünlü yapılara imza atmış olmasıyla bilinen Broadway Malyan’ın, peri bacalarının doğal dokusundan esinlerek hazırladığı benzersiz bir proje. Skyland İstanbul’a dokunuşuyla hayat katan isim Peter Vaughan ise birçok ülkede sayısız projeye karakterini kazandıran ünlü bir mimar.

Rezidans, AVM, otel ve ofis olarak 4 ana kolda tasarlanan yapısıyla dolu dolu bir dünya yaratıyor. Manzarası ister Boğaz’a, ister Belgrad Ormanları’na baksın, burada yaşam ve yatırım değer kazanıyor.

Yapının bütün bu özelliklerini kusursuz olarak yerine getirmesi için dış cephe cam kaplamasının kusursuz ve üstün kalitede üretilmiş olması gerekmektedir. Formu nedeniyle cephelerde kullanılan cam panellerinin bir çoğunun boyutları ve formları birbirinden farklı ve benzersizdir. Bu nedenle her bir dış cephe yalıtım cam ünitesi özel olarak üretilmektedir.

Eroğlu İnşaat tüm yapı malzemelerin tedarikçilerini titizlikle seçmektedir. Ayrıca yapı malzeme tedarikçilerinin ürettikleri ürünlerin kalitesinden bir defa daha emin olmak için, fabrika üretim proses denetimi, hammadde ve bitmiş ürün kontrolü yapılması tam güvence sağlamaktadır.

BM TRADA, iki (2) yıl sürecek inşaat projesi kapsamında "Skyland Istanbul" kulelerinin cephe kaplama yalıtım camları üretiminde, fabrika proses denetimi, hammadde ve bitmiş ürün kontrolü görevi üstlenmiştir. Bünyesindeki AB onaylı ve TÜRKAK ve UKAS akreditasyonlu laboratuarlarında yalıtım, lamine, temperli camlarının ve bileşenlerinin testlerini gerçekleştirerek uluslararası ve AB normlarına uygunluklarını teyit etmektedir.

Cephe giydirme hizmet detayı için tıklayınız
Broşür için tıklayınız.

İstanbul "RÖNESANS TOWER" dış cephe camları BM TRADA güvencesinde

İstanbul'un en yüksek binalarından olacak olan 42 katlı "Rönesans Tower" kentin en prestijli bölgelerinden Kozyatağı'nda Rönensans İnşaat A.Ş. tarafından inşa edilmektedir.

44.500 m3 brüt kapalı alanı olan ve 13.810 m2 alana inşa edilen binanın projesi dünyaca ünlü Amerikan "FXFOWLE Architects" firması tarafından yapılmıştır.

Şehrin en önemli iki otoyolunun kesiştiği yerde yükselen kule, doğudan şehre girişi duyuran bir dikilitaşı sembolize etmektedir. Kristal formlu ve keskin hatlı kütle, şeklini Osmanlı geometrik motiflerinden ve doğadaki yeryüzü şekillerinden almıştır.

Üç adet çift katlı gökyüzü bahçeleri, ofis çalışanları için temiz hava ve dinlenme yeri sağlamakla beraber, iç ve dış alanların arasında termal tampon bölge görevi de görmektedirler.

Binanın çift katmanlı cephe giydirme sisteminde üzeri kesikli saydam altın şeritler kullanılarak daha yüksek güneş kontrol ve ısı yalıtım sağlanmıştır.

Yapının bütün bu özelliklerini kusursuz olarak yerine getirmesi için dış cephe cam kaplamasının kusursuz ve üstün kalitede üretilmiş olması gerekmektedir. Kristal formu nedeniyle cephelerde kullanılan cam panellerinin her birinin boyutları ve formları birbirinden farklı ve benzersizdir. Bu nedenle her bir dış cephe yalıtım cam ünitesi özel olarak üretilmektedir.

Rönesans İnşaat tüm yapı malzemelerin tedarikçilerini titizlikle seçmektedir. Ayrıca yapı malzeme tedarikçilerinin ürettikleri ürünlerin kalitesinden bir defa daha emin olmak için, fabrika üretim proses denetimi, hammadde ve bitmiş ürün kontrolü yapılması tam güvence sağlamaktadır.

BM TRADA "Ronensans Tower" kulesinin cephe kaplama yalıtım camları üretiminde, fabrika proses denetimi, hammadde ve bitmiş ürün kontrolü görevi üstlenmiştir. Bünyesindeki AB onaylı ve TÜRKAK akreditasyonlu cam laboratuarında yalıtım ve temperli camların testlerini gerçekleştirerek uluslararası ve AB normlarına uygunluklarını teyit etmektedir.

Cephe giydirme hizmet detayı için tıklayınız
Broşür için tıklayınız.
Cam ve pencere laboratuvarımız avrupa birliği CPR EU 305/2011 yapı malzemeleri regülasyonunda atandı (NB-2271).

Türkiye'nin ilk bağımsız cam laboratuvarı

01 Temmuz 2013 tarihinde CPD eski Yapı Malzemeleri Yönetmeliği iptal edilmiş ve yerine CPR EU 305/2011 Yapı Malzemeleri Regülasyonu yürürlüğe girmiştir. Laboratuvarımızın, müşterilerine sürekli ve kesintisiz hizmet anlayışıyla, yeni yönetmelik kapsamında gereklilikleri karşılamış olup atanması gerçekleşmiştir (NB-2271).

BM TRADA Grup bünyesinde bulunan diğer onaylanmış sertifikasyon kuruluşları ve deney laboratuvarları (NB-1224, NB-1314, NB-2389), Avrupa Birliği CPR EU 305/2011 Yapı Malzemeleri Regülasyonu sistem 1, 1+, 2+ ve 3 kapsamlarında müşterilerine A'dan Z'ye ürün değerlendirmesi hizmetlerini sunmaktadır.

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Standart Yapı Laboratuvarı'nın yalıtım camları ve temperli camların CE işaretlemesi kapsamında Onaylanmış Kuruluş faaliyeti yürütebileceğine karar vermiştir. Bununla ilgili duyuru, Avrupa Birliği Komisyonu, AB resmi gazetesinde yayınlanarak yürürlüğe girmiştir

Standart Yapı Laboratuvarı Avrupa Birliği Tarafından " Onaylanmış Kuruluş" olarak Atanmıştır. Standart Yapı Laboratuvarı Avrupa Birliği Onaylanmış Kuruluş Atama Belgesi için tıklayınız (AB NANDO sitesi)

Yalıtım Cam Testleri
Türkiye'nin ilk bağımsız cam laboratuvarı olan Standart Yapı Laboratuarı yoğun talep nedeniyle kapasitesini 3 kata çıkarmıştır. Laboratuvarımızda aynı anda 168 yalıtım cam üreticisinin numuneleri işlem görmektedir.

Şubat 2010 da alınan yeni cihazlarla test ilk tip test kapasitemiz 840 adet çift cam ünitesi ile Avrupa'nın en büyük laboratuvarları arasında olup son model iklimlendirme odaları ve dolaplarına sahiptir.
Kapsamdaki yalıtım cam standartları: EN 1279-5:2005

Temperli Cam Testleri
2013 yılı başında yapılan yeni yatırımlarla tüm temperli cam testleri kapsama alınmıştır.
Kapsamdaki temperli cam standartları :
EN 12150-2:2004
EN 13024-2:2004
EN 14179-2:2005
EN 14321-2:2005
EN 1863-2:2004

Dış Kapı ve Pencereler
2013 yılı başında yapılan yeni yatırımlarla pencere ve kapıların testleri kapsama alınmıştır.
Kapsamdaki kapı ve pencere standartları : EN 14351-1:2006

Sürekli ve Güvenilir Hizmet
Türkiye'nin ilk bağımsız cam laboratuarı olan ve uluslararası laboratuvar akreditasyon standardı ISO 17025'e göre faaliyet gösteren STANDART YAPI LABORATUVARI, Nisan 2013 de geçirdiği TÜRKAK (Türk Akreditasyon Kurumu) yıllık gözetim ve kapsam genişletme denetimlerini başarıyla geçmiştir. Cam ve pencere üreticilerine sürekli, güvenilir ve katma değerli hizmet veren laboratuarımız kalitesini bir daha ispatlamış olmuştur.

%100 Türk Sermaye
%100 Türk sermaye ve bilgi birikimiyle kurulan laboratuarımız verdiği hizmetleri daha da genişleterek büyümeye devam etmektedir.

ISO 27001 sertifikası BM TRADA'da.

BM TRADA ISO/IEC 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi belgelendirme faaliyetlerini UKAS akreditasyonu altında yürütmektedir.

80 Yıllık tecrübesi ve uzman kadrosuyla, müşterilerine kesintisiz ve güvenilir hizmet sunan BM TRADA, dünyada bu konuda akredite olan ilk kuruluşlardan biridir. BM TRADA ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası daha geniş pazarlarda geçerli olmasının avantajının yanı sıra marka değeriyle sertifikalı şirketlerin imajına katkı sağlamaktadır.

[ISO 27001 hakkında detaylı bilgi]
BM TRADA ISO 50001 sertifikasyonu için UKAS tarafından akredite edildi.

UKAS tarafından ISO 50001 akreditasyonu için pilot uygulama kuruluşu seçilen BM TRADA akredite edildi. Tüm dünyada artan enerji fiyatları, şirketlerin enerji yönetimini çok önemli ve hayatı kılmaktadır. Uyguladıkları enerji yönetim sisteminin uluslararası standartlarına uygun olması şirketler için doğru yolda olduklarının bir güvencesidir. BM TRADA verdiği tüm uygunluk değerlendirme hizmetlerinde olduğu gibi güvenirliliğini ve tarafsızlığını kanıtlamak için ISO 50001 Enerji Yönetim Sistemi sertifikasyonunu UKAS akreditasyonu ile taçlandırdı. UKAS tarafından ilk akredite edilen sayılı kuruluşlar arasında olan BM TRADA, tüm dünya ile aynı anda Türkiye'de bu hizmeti sunmaya başlamıştır.
Dünyada ilk RSPO akreditasyonu BM TRADA'nın

BM TRADA palmiye yağı konusunda yetkili kuruluş olan RSPO (Roundtable on Sustainable Palm Oil) ile 2008 yılından bu yana sertifikasyon programı çalışma grubu ortağıdır. 2012 yılından bu yana süren akreditasyon çalışmaları 2014 yılında başarı ile sonuçlanmış, BM TRADA dünyada ilk akredite edilen sertifikasyon kuruluşu olmuştur.

Son yıllarda gıda, kişisel bakım ve bioyakıt ürünlerinde küresel bir girdi olan palmiye yağının üretimi artmıştır. Bununla beraber, Güney Doğu Asya, Orta ve Batı Afrika bölgelerinde aşırı nüfus artışı ve dünyada oluşan Palmiye yağı talep artışı tarımının sürdürebilirliği konusunda endişelere yol açmaktadır.

Örneğin Endonezya'da palmiye yağı tarımı ve endüstrisi ülkenin orman alanlarının %25 oranında yok olmasına sebep olmuştur. Bu tropikal ormanlar atmosferdeki sera gazların emilimi açısından ve barındırdıkları yok olmaya yüz tutmuş hayvan türleri (kaplan, asya fili, orangutan v.b.) açısından çok önemli yere sahiptir. Sonuç olarak tüm dünyaya daha sorumlu ve sürdürülebilir şekilde palmiye yağı tedariki için 2004 yılında RSPO kurulmuştur.


Ana Sayfa | İletişim | Linkler | İnsan Kaynakları | Site Haritası

Standart BM Trada Belgelendirme A.Ş. © 2008-2014 Tüm hakları saklıdır.
Cevizli Mah. Tugay Yolu Caddesi No:20/B Ofisim İstanbul İş Merkezi K:7 No:42 Maltepe, İstanbul, Türkiye
Telefon: +90 (216) 574 88 01 Pbx - Faks: +90 (216) 574 78 82 - E-mail: info@bmtrada.com.tr