BM TRADA, Q-Mark Ürün Belgelendirme hizmetini 1974 yılından bu yana tüm dünyada sunmaktadır ve UKAS tarafından akredite edilmiştir

Q-Mark Ürün Belgelendirme Nedir?

Her geçen gün, proje firmaları, mimarlar, müteahhitler ve son kullanıcılar özellikleri test edilmiş ve belgelendirilmiş ürünleri talep etmektedirler. Üreticiler ise ürünlerinin bütün bu özellikleri taşıdığını iddia ederler. Ancak ürünlerin bu özellikleri taşıdığını ispatlamak için, bağımsız, tarafsız, akredite ve onaylanmış bir test ve belgelendirme kuruluşuna ihtiyaç duyulmaktadır.

Q-Mark Modeli ürün, hizmet ve montaj kalitesi spesifikasyonlarını, uluslararası, AB, ulusal, sektörel ve üretici firma standartları esas alınarak geliştirilmiş bir belgelendirme modelidir.

Pazarlama maliyetlerinizi ve etkinliğini hiç ölçtünüz mü? Yapılan araştırmalar belgeli ürün ve hizmetlerin avantajlarını göstermektedir. Tüketiciler belgeli ürünlerin diğerlerine oranla %87 daha güvenilir olduğuna inanmaktadır. Ayrıca tüketiciler belgeli ürünlerin ortalama %85 daha kaliteli olduğunu düşünürken, belgeli ürünler için tavsiye etme eğilimi, diğerlerine oranla %72 daha yüksektir. Dikkat çekici bir istatistik de tüketicilerin %75'i, bu seçkin kalite garantisine sahip ürünler için daha yüksek fiyat ödemeye hazırlar.

Q-Mark ile rekabetçi pazarlarda ürünlerinizin farklılığını ortaya koyup, bunu reklamlarınızla da daha farklı ve daha etkin kılabilirsiniz

BM Trada yapı malzemeleri endüstrisine yönelik geniş kapsamlı test, belgelendirme ve teknik destek hizmetlerini dünyada birçok ülkede sunmaktadır. Q-Mark belgesinin gücü, onun tarafsızlığı ve bağımsızlığındadır. Hem nihai kullanıcı hem de üretici nezdinde ürünün güvenilirliği, bağımsız, tarafsız ve akredite bir kuruluş tarafından test edilmiş ve belgelendirilmiş olması büyük önem taşımaktadır.

Q-Mark programı gereği, kuruluşun ilgili standartlara ve fabrika üretim kontrolü sistemi şartlarına uygunluğunu teyit etmek amacıyla denetim yapılmaktadır. Ayrıca sistemin sürekliliği ve doğrulanması gözetim denetimleriyle sağlanmaktadır.